Koji bojler kupiti? Da li to da bude akumulacioni ili protočni bojleri? Koji je najbolji bojler na tržištu? Ovo su pitanja koja nam klijenti postavljaju svakodnevno. Iz našeg iskustva najbolji bojleri su oni čija je cena pristupačna a zadovoljava vaše potrebe za toplom vodom.
Koji bojler kupiti?
Činjenica je da radni vek akumulacionog bojlera iznosi izmedju 12. i 15. godina. Kako postoji svakodnevna potreba za toplom vodom koju koristimo za kupanje, umivanje, tuširanje, pranje sudova, pripremu hrane naš bojler je non stop upaljen. To je jedini uredjaj bele tehnike koji se skoro nikada ne gasi. Iz navedenog razloga bilo da je bojler ima prohromskim ili emajlirani kazan u nekom trenutku dogodiće se kvar na bojleru. Ukoliko bojler curi, ne greje vodu ili je drugi kvar u pitanju a popravka bojlera nije isplativa jedino rešenje je zamena bojlera. Tada se nameće pitanje koji bojler kupiti.
Bojleri na našem tržištu
Elit Inox Čačak, Metalac Gornji Milanovac, DOM Pančevo, Gorenje, Termorad, Elmac, Bosch, Ariston su neki od proizvodjača bojlera koji se mogu kupiti na našem tržištu. Svi oni daju garanciju na kazan bojlera od 5. do 15. godina sve u zavisnosti da li je izradjen od porohroma ili nerdjajućeg čelika koji je premazan slojem emajla. Na grejač za bojler, termostat, instalacije se dobija garancija od 2. godine. Ukoliko želite da znate sve karakteristike bojlera kao i kolika je cena bojlera pročitajte naš tekst koji je bojler najbolji.
Ušteda električne energije
Poznato je da su akumulacioni bojleri jedan od većih potrošača struje u domaćinstvu. Zato pri odbairu bojlera treba obratiti pažnju na izolaciju kazana koja može doneti uštedu električne energije do 10 %. Sa dobrom izolacijom kazana smanjuju se gubici tople vode a energetska efikasnost je znatno veća u odnosu na bojere koji imaju lošu izolaciju.
Na šte obratiti pažnju pri kupovini novog bojlera
U odabiru novog bojlera sa prodavcem se treba posavetovati o sledećim elementima:
Kvalitet kazana i dužina njegove garancije
Kolika je garancija na termostat i grejač
Da li je u bojleru ugradjena magnezijumaska anoda
Da li se uz bojler dobija sigurnosni ventil
Da li se kod kvara uredjaja može lako nabaviti rezervni deo za bojler
Pokrivenost ovlašćenog servisera za bojler
Posebno obratite pažnju da li dimenzija bojlera odgovara prostoru gde se postavlja. Takodje proverite kompatibilnost nosača.
Vrste bojlera
Broj članova porodice, priključak za vodu, prostor gde se vrši montaža bojlera su osnovni parametri u izboru adekvtnog uredjaja za Vas. Malolitražni bojleri brzo zagrevaju vodu i njihova zapemina iznosi od 5. do 10. litara. Zbog svojih malih dimenzija praktični su za postavljanje u kuhinju, radionice, ordinacije, vikendice. Ugradnja malog bojlera može biti visoko ili nisko montažna sve u zavisnosti od mesta priključka vode. Bojler za kupatilo može biti zapremine od 30, 50, 60, 80 litara. Ova vrsta bojlera omogućiće dovoljne količine tople vode za pranje kose, kupanje ili tuširanje. Slim model akumulacionog bojlera je od 27 do 35 cm. pa je idelan za ugradnju u užem prostoru u kupatilu.
Koji bojler kupiti?
Ono što Vas mi možemo posavetovati je da ne izbegavate bojlere domaćih proizvodjača. Iz prakse znamo da su veoma kvalitetni i da se kvarovi na bojleru retko dešavaju. Cena za servis bojlera je pristupačna a rezervni delovi su uvek dostupni. Zamena termostata na bojleru, instalacija, grejača ili neka druga popravka bojlera je isplativa na uredjajima domaćih proizvodjača. Pravilno korišćenje i održavanje bojlera to jest redovno čišćenje kamenca iz bojlera su osnov da uredjaj traje dugo i da uvek imate dovoljne kloličine zagrejane vode. Ukoliko imate još neku nedoumicu ili Vam je potrebna dodatna informacija pre kupovine bojlera naš profesionalan majstor za bojler Vam može pomoći.