Nema pritiska tople vode iz bojlera? Uzroci ovog problema su različiti i treba ispitati svaki kako bi se otklonio kvar na bojleru. Svakodnevno od klijenata dobijamo poziv koji nam se žale da kad puste toplu vodu iz bojlera nemaju dobar pritisak vode na tuš bateriji ili slavni na lavabou. Ako se suočavate sa ovim problemom savetujemo da pozovete stručno lice. Profesionalni vodoinstalater može uspešno rešiti kvar.
Nema pritiska tople v0de iz bojlera
Kazaljka na termostatu bojlera pokazuje da je pun tople vode. Krećete da se tuširate, umivate, perete kosu i primećujete da je slab pritisak kad pustite toplu vodu. Šta treba uraditi? Prvo što treba je da proverite da li se ovo dogadja i kad pustite samo hladnu vodu. Ukoliko je pritisak vode slab i tada, imate problem sa pritiskom vode koja dolazi iz gradske mreže to jest vodovoda. Ako to nije slučaj sa hladnom vodom razlozi zašto nema pritiska tople vode iz bojlera mogu biti sledeći:
Kazan u bojleru je prepun kamenca
Sigurnosni ventil na bojleru koji se nalazi na cevi hladne vode je u kvaru
Cev za odvod tople vode iz bojlera je pun kamenca
Crevo koje dovodi toplu vodu iz bojlera ka slavini i tuš bateriji je začepljeno zbog nakupljenog kamenca
Kada se pusti topla voda iz bojlera nema pritiska?
Bez obzira da li imate električni bojler zapremine kazana od 30, 50 ili 80 litara ukoliko se suočavate sa slabim pritiskom tople vode iz bojlera problem treba rešavti bez odlaganja. Kao što smo naveli glavni razlog problema je prevelika količina kamenca koja se nakupila u bojleru. Tvrda voda koja je puna minerala je prisutna na celoj teritoriji Srbije. Kada bojler zagreva vodu stvara se hemijska reakcija i minerali se lepe za grejač i talože na dnu kazana. Kada je prisutna velika količina kamenca u bojleru zagrevanje vode traje dosta duže od predvidjenog. Potrošnja električne energije biće veća da bi dobili temperaturu vode od 65. stepeni. Ovo će se odraziti i na račun za struju. Zato kada se pusti topla voda iz bojlera a nema pritiska sad znate šta vam je raditi.
Popravka bojlera
Cena za čišćenje kamenac u bojleru iznosi oko 3.000 dinara. Prilikom čišćenja bojlera treba proveriti stanje grejača, dihtung gume na flanšni i gumica na grejaču. Kada se bojler već otvara preporučuje se zamena svih delova koje smo naveli. Savetujemo da kamenac iz bojlera čistite jednom godišnje kako bi vašem uredjaju bele tehnike bio duži vek trajanja. Većina kvarova na bojelru može da se uspešno sanira i on da posluži još dugo vremena. Ako zanemarite bojler, brzo će doći do propadanja kazana i stavarnja rupa na njemu gde popravka bojlera nije isplativa.
Ukoliko morate da kupite novi bojler na linku pogledajte koji su najbolji bojleri za kupatilo.